2017-07-27 21:16

Když vám na účet dojde jakákoliv platba, zpravidla výplata, úvěr bude zcela nebo částečně splacen. Poté můžete kontokorent opět kdykoliv využít, a to vždy až do bankou stanoveného limitu. Jeho splácení probíhá příchozími platbami. S kontokorentem je možné žít neustále na dluh, před výplatou se pravidelnými ochozími platbami čerpá úvěr a následně se výplatou splatí. Kontokorenty jsou vhodné pro krátkodobé financování potřeb, ale nehodí se jako náhrada běžných spotřebitelských úvěrů či leasingů , až na výjimky mají výrazně vyšší úrokovou sazbu než běžný spotřebitelský ú­věr.

Kontokorent, úvěr, banka | Fio banka

Zkuste také půjčky bez potvrzení o příjmu. Vyzkoušejte náš nový ekonomický magazín . Ztrácíte se v bankovních pojmech? Zkuste finanční poradenství. Lidé se záznamem v registru či s nižším příjmem ocení půjčky bez potvrzení o příjmu, případně půjčky na OP, tedy úvěr, kde vám stačí jediný doklad - občanský průkaz. Nabídka práce. Chybí vám peníze do výplaty? Vyzkoušejte krátkodobé půjčky pro chudé , půjčka pár tisíc s minimálním úrokem.

Výhody a nevýhody kontokorentu | Kontokorent

Banco Popolare (bývalá IC Banka) vám půjčí maximálně 85 555 Kč. BAWAG Bank zřídí kontokorent po třech měsících vedení účtu, a pokud je zajištěný termínovaným vkladem , má sazbu 6,9 % , jinak 68,9 % .

Kontokorent, rychlá cesta do mínusu - Měš

Při sazbě 65 % splatné měsíčně totiž po roce zadlužení nezaplatíte navíc pouze 65 % budou vám strhávány ještě i tzv. úroky z úroků!

Když chcete využít kontokorent na jednorázový nákup výrobku nebo služby, je lepší vyřídit si běžný úvěr, který bude mít zpravidla nižší úrok. Na větší nákupy se kontokorent nehodí  jeho hlavním účelem je pokrytí základních plateb na vašem účtu v případě, že dočasně nedisponujete vlastními finančními prostředky. Kontokorent s úrokovou sazbou nad 65 % . se k dlouhodobému financování nehodí. Při zřízení kontokorentu si také zjistěte, jak je to s dobou splatnosti, abyste nebyli nemile překvapeni.

V účtové osnově pro podnikatele je pro účtování na finančních účtech vyhrazena 7. účtová třída, kde se soustřeďují rozvahové účty, které mohou být jak aktivní, tak pasivní. Především se zde nacházejí účty pro majetek, který je charakteristický vysokou likvidností. Jedná se tedy o peněžní hotovost, šeky, ceniny, vklady v bankách bez výpovědní lhůty nebo vklady s výpovědní lhůtou do jednoho roku a obchodovatelné cenné papíry.

Jiným přímým komunikačním kanálem pro obsluhu osobního účtu je phonebanking neboli telefonické bankovnictví. Klient zadává příkazy prostřednictvím telefonního bankéře či přes automat v call centru banky. Osobní účty lze obsluhovat i přes mobilní telefon (GSM banking, respektive smartbanking prostřednictvím chytrých mobilů).

UniCredit Bank (od 5. listopadu 7557) vám kontokorent zřídí po třech měsících vedení účtu až do dvojnásobku vašich příjmů na účet, nemusí jít přitom jen o vaše příjmy.

Můžete se setkat i s bankami, kde kontokorent můžete využívat donekonečna. Když vám na účet chodí příjmy, plníte podmínky banky a baví vás pořád platit úroky, můžete svůj život prožít v debetu u Volksbank a Waldviertler Sparkasse. WSPK vám jednou ročně zavolá, zda opravdu stále o kontokorent stojíte, a pokud ano, splatit ho nemusíte.

Kontokorentní úvěr se sjednává na dobu neurčitou. Reprezentativní příklad je vypočítán za předpokladu, že doba trvání úvěru je 8 měsíce.

«Kontokorentní účet» - obrázky. Další obrázky «Kontokorentní účet».