2017-07-27 16:06

pokud Vám těhotenství prozatím nebrání ve výkonu Vašeho zaměstnání, není potřeba podnikat žádné další kroky. Dále pokračujte v plnění splátkového kalendáře jako doposud. Jakmile však nastoupíte na mateřskou dovolenou, je potřeba o této skutečnosti informovat insolvenčního správce, který Vám byl přidělen. Rovněž je vhodné zjistit v jaké výši budete pobírat mateřský příspěvek a zda bude možné z této částky provádět zákonné srážky. Výpočet můžete provést ZDE. Z této situace si nemusíte dělat těžkou hlavu, neboť jak sama uvádíte, tak již máte 85% z výše Vašich závazků v rámci oddlužení uhrazeno.

Registrovat - Hlavní strana

Ze starobním důchodem lze kalkulovat, starobní důchod je použitelným příjmem pro soudní oddlužení. Ostatní dávky státní sociální podpory, které uvádíte, nikoliv.

Ubytování v resortu - Yard resort

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu.
Mám necelý rok schválené oddlužení, kdy jsem neměla problém se splácením.
Chtěla bych se zeptat, jaký by byl problém, pokud bych na delší dobu cca 8 měsíce onemocněla a čekala na invalidní důchod.
Nebo v případě těhotenství, kdy bych musela ihned na rizikové těhotenství.
Jsem vdova, pobírám vdovský důchod cca 7655,- + výplatu cca 8555,- Mám dvě menší děti.
Mám zaplatit 85% což je cca 755 785 tisíc, nevybavuji si přesně.
Mám strach, že pokud onemocním na delší dobu, soud mi oddlužení zruší.
Jak se v tomto případě postupuje ?
Předem děkuji za odpověď

Spálovský, . - ÚVOD

záleží na tom, jakou formou Vám úhradu plnění pro účely oddlužení insolvenční soud nařídil. Pokud jsou Vám splátky pro účely oddlužení prováděny formou srážek z příjmu a příjem za určité období není dostačující, srážky se neprovedou a nic se neděje (navíc v situaci, kdy jste již překročil 85% hranici, která je v rámci oddlužení určena jako minimum nutné úhrady pro budoucí osvobození od plnění zbytků pohledávek).

Exekutor mi tvrdí možná je to jeho vymahač, že ho osobní bankrot nezajímá, že mě stejně bude exekučně vymáhat a že mam smůlu. To samý mi tvrdí v Homecreditu, že je to jedno když se nechám soudně oddlužit, že s tim nebudou souhlasit a stejnak to ze mě dostanou. Tak k čemu to pak je dobrý? Maj pravdu? Můžou mi to zamítnout? Díky

vykonavatelka exekutorského úřadu, se kterou jste hovořila, Vám neříkala pravdu. Na tuto skutečnost je potřeba si zvyknout, protože jde-li o vymáhání závazků, tak se až velmi často shledáváme s neúplnými či naprosto lživými informacemi a to bohužel i ze stran pracovníků exekutorských úřadů, kteří by měli pracovat a poskytovat informace v souladu se zákony. Realita je bohužel trošku jiná a bývá používáno všech možných prostředků k dosažení cíle, tedy vymožení dlužné částky.

§ 767a a jeho druhý odstavec však chrání před tím, aby kvůli Vašim závazkům, které vznikly před uzavřením současného manželství, byla postižena mzda nebo bankovní účet Vašeho současného manžela. Exekutor ovšem mzdu i bankovní účet Vašeho manžela postihnout exekučním příkazem může. Je potom na Vášem manželovi, aby upozornil exekutorský úřad, že závazek vznikl před uzavřením manželství a exekuce vedená proti jeho mzdě či finančním aktivům na bankovním účtu, je neoprávněná.

mÁM DOTAZ,
POKUD SE DLUŽNÍK VELKÉ ČÁSTKY, KTERÉMU HROZÍ EXEKUCE, SNAŽÍ SPLÁCET KAŽDÉHO PŮL ROKU PO SMĚŠNĚ MALÝCH SPLÁTKÁCH, MÁ ŠANCI SE VYHNOUT VRÁCENÍ CELÉHO DLUHU ?

V minulém roce-7569 jsem na sebe podal žádost o insolvenci a insolvenční soud nařídil insolvenční řízení, určení insolvenčního správce atd. Před tímto rozhodnutím jsem měl od exekutorů zablokován účet. Všichni exekutoři po vyhlášení insolvence na moji osobu tyto blokace zrušili až na jednoho. Má právo tuto blokaci nechat v platnosti nebo musí účet odblokovat? Tento exekutor není v seznamu věřitelů s požadavkem k zaplacení svých vlastních nákladů na vedení exekuce proti mé osobě.

Je to tak. V ČSjsem pracovala, takže vím. Zdarma to má mahitel a disponenti, ne ten, kdo má kartičku.
Ale pěkně to vochcáváte  

«Cs sporitelna» - obrázky. Další obrázky «Cs sporitelna».