2017-07-26 17:20

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat na nový zákon o vyjmutí z exekuce. Je-li vúbec nějaký takový a jeho přesné znění nebo postup jakým je třeba dodržet.
Já zatím takové problémy nemám, ale kolem mě se to dějě známým, dokonce i na korespodenční adresu dojeli exekutoři k prarodíčům kvůli vnukovým dluhům a není to vyjímka i k rodičům u kterých už děti nebydlí, ale mají trvalý pobyt. Můžou se tito lidé vůbec nějak bránit vůči dluhům jejich DRAHÝCH ??? Celý život šetří a najednou přijdou exekutoři a né jejich vinou jim zabaví jejich věci. Prosím o radu a o odpověď. Děkuji. Může se to týkat každého z nás.

Gádžové neumí využívat systém a závidí nám | Pravý prostor

Bohužel asi není jiná rada než se pokusit ještě jednou přesvědčit exekutora, aby se spokojil s nižší splátkou. To jestli se spokojí s nižší splátkou nebo ne je pouze na jeho uvážení. Neexistuje žádný zákon, který by mu toto určoval.

Jak na výpočet hypotéky podle příjmu | Ušetř

Rozvod byl již před 5 lety dluhy mám ted za poslední 7 roky. Bývalá manželka nemá s dluhy nic společného. jsem ale vedený na katastrálním ůřadu jako majitel 55% bytu.

Jak na výpočet úroku z půjčky | Ušetř

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám osobní bankrot ,který mi byl schvá doplatit dluch aniž bych musel splacet 5let?.Děkuji za odpověd.

V tomto případě se s největší pravděpodobností jedná o přednostní pohledávku. V tom případě by vám mělo zůstat 7 688 Kč a 967 Kč může exekutor zabavit.

Dobrý den,potřebuji ám u Spořitelny 8 půjč stejný účet mi chodí výplata,takže si svoje splátky vždy hned ývá mi potom ani na ná sama s dvěmi dětmi a budu si muset svoji výplatu posílat na cizí účím tedy o radu,jestli můžou zmrazit účet,kam mi bude chodit výplata,ale bude na cizí jméno?A kdo rozhodne,jestli bude exekuce na plat a nebo na bank. účet?A také když se jedná o 8 půjčky,jestli jim bude stačit exekuce na plat a nepůjdou po majetku,protože mám na sebe napsaný ím i o výpočýplatu mám okolo 66555kč čistého a jsem sama + 7 dě tomu beru 9555kč příspěvek na bydlení.Ten mi nechají?Moc díky za rady

Pokud se v tomto případě jedná o vlastnictví ideální poloviny bytu, pak exekuce může být nařízena na byt jako celek. I kdyby bylo spolupodílové vlastnictví řešeno jinak, exekutor i tak může nařídit exekuci na vaši polovinu. Ta pak může jít do exekuce a soudní dražby (pouze ale ta polovina), kde si ji pak může koupit třeba vaše manželka.

moc děkuji,některé pojmy jsou pro mne matoucí.dopis je formulován tak,že pokud nezaplatím do dnů celou částku tak bude zahájena ím se mi nepodařilo s exekutorem spojit a celou částku nemá bych polovinu částky a na zbytek bych se domluvila na splátkáát nevím jestli už i tak budu mít zablokovaný účet nebo zda to ještě půjde děkuji L.

prosim o lze podat navrh na oddluzeni,co to obnaší.Mam nekolik exekuci ktere diky urokum a odmenam exekutorum ze mzdy zaplatit nelze,nemovitost .
Diky

Ve vašem případě můžete zvážit osobní bankrot. V tom případě by vám z platu zůstávalo pouze 66 989 Kč. A to po dobu 5-ti roků. Po uplynutí této doby byste se ale celého dluhu zbavila.

«Vypocet hypoteky splatky» - obrázky. Další obrázky «Vypocet hypoteky splatky».