2017-07-27 14:02

Pokud by jeden z nás chtěl účet zrušit, budeme muset souhlasit oba. Pokud jeden z partnerů zemře, druhý majitel účtu může prostředky i nadále využívat (samozřejmě se ale účet i hodnota prostředků v daný okamžik stávají součástí dědického řízení).

Chcete mít s partnerem společný účet se stejnými právy

Záleží na volbě majitelů účtu. Může stačit jen jediný podpis kteréhokoliv z majitelů účtu ale zrovna tak mohou být nutné podpisy všech majitelů účtu při každém příkazu bance, pokud je to vůle všech majitelů účtu.

Rodinné účty | Fio banka

V případě, že registr eviduje záznamy o závazcích spotřebitelů, u kterých nedošlo k prodlení, a o potenciálních závazcích spotřebitelů (například Pozitivní registr SOLUS), může do Společnost a další uživatelé nahlížet jen se souhlasem spotřebitele a spotřebitel má právo vůči provozovateli, který registr vede (v případě Pozitivního registru SOLUS sdružení SOLUS), písemně vyjádřit nesouhlas s evidencí údajů o své osobě v registru, který eviduje záznamy o závazcích spotřebitelů, u kterých nedošlo k prodlení, a o potenciálních závazcích spotřebitelů. Provozovatel v takovém případě bez zbytečného odkladu odstraní z registru všechny záznamy, které se spotřebitele týkají, a učiní opatření směřující k tomu, aby další záznamy týkající se téhož spotřebitele nemohly být zapsány.

Srovnání bankovních účtů zdarma

Každý z majitelů společného účtu může zrušit mandát ke společnému účtu. To znamená, že banka bude potřebovat podpisy všech majitelů účtu dříve, než bude moci proplatit jakoukoliv další položku na účtu.

Když máte v bance účet a potřebujete zajistit, aby se k němu dostala i jiná osoba, cesta vede přes zmocnění nakládání s účtem. Stačí povolit dispoziční právo k účtu, přidat další podpis na podpisový vzor a vše je hotovo. Pokud nechcete někomu povolit nekontrolovatelné nakládání s účtem, podpisové právo mu dávat nemusíte a stačí mu nechat vydat jen debetní kartu. Na ní lze nastavit limity pro transakce a omezit tak potenciální zneužití důvěry.

Disponentem může být prakticky kdokoliv, banky nepožadují, aby byl s majitelem účtu v příbuzenském vztahu. Naprostá většina bank neomezuje počet disponentů, nechává to zcela na libovůli majitele účtu. Pouze Poštovní spořitelna povoluje k jednomu účtu jen tři disponenty a  Česká spořitelna devět disponentů.

Ano. Za těchto okolností je nutné banku okamžitě kontaktovat a zařídit, aby byl účet rozdělen. Dokud nedostane banka žádost o zrušení mandátu společného účtu, platí původní smlouva i odpovědnost za veškeré platby, přečerpání účtu atd.

Potřebujete více finančních prostředků k realizaci svých podnikatelských plánů? Zažádejte si o povolené přečerpání na vašem mKonto Business

Objevíte občas při čištění zubů krev ve vyplivnutém zbytku pasty? Spousta lidí se tím nijak zvlášť neznepokojuje, což je ovšem špatně. Může jít o signalizaci zásadních dentálních potíží. Proč byste si měli zajít na.

Idylka společných práv však končí v případě, kdy dojde ke změně. Ta může být dvojí: manželé či partneři se nepohodnou anebo dojde k úmrtí jednoho z nich. Pokud jeden ze spolumajitelů začne dělat potíže, nastává problém. Zatímco v případě vztahu majitel  disponent stačí jen disponentovi právo s nakládáním účtu zrušit, a to s okamžitou platností, v případě společného účtu musí s vyškrtnutím jednoho spolumajitele souhlasit i druhý. Tady je proto potřeba být opatrný, společný účet se u nerovných vztahů může hodně vymstít.

«Společný bankovní účet» - obrázky. Další obrázky «Společný bankovní účet».