2017-10-22 13:32

Dobrý den, darem jsem od manželky před cca. 9,5 roku získal 6/8 podíl na nemovitostech, jednalo se o dům a přilehlé pozemky vedené jako zahrada, která je získala rovněž darem od svého otce před 66 lety. V domě mám trvalé bydliště od roku 7557, kde se již cca. rok nezdržuji z důvodu rozvodu. Nyní již bývalé manželce prodávám podíly na nemovitostech zpět, je to v rámci naší dohody o majetkovém vyrovnání. Bude se na tuto transakci vztahovat daň z nabytí nemovitosti a následně pro mě daň z příjmu z prodeje nemovitosti? Či můžete poradit nějaké elegantnější řešení jak se v mezích zákona vyhnout dani. Předem děkuji za odpověď

Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti

Dobrý den, oběhala jsem už několik úřadů a hledala na internetu, ale vždy slyším něco jiného a tak se tedy obracím na vás s prosbou objasnění jisté věci. V září nastupuji na magisterské denní studium a přitom bych chtěla pracovat na HPP. Abych měla při výpočtu daně slevu na studenta a také, aby ji mohl uplatnit rodič, jsem nějak limitována počtem odpracovaných hodin/dní? Mamce na mzdovce v práci řekli, že aby toto bylo možné, vždy jeden den v měsíci nesmím být v té práci, abych byla jakože nezaopatřené díte a na finančáku, přímo na oddělení daně z příjmu mi řekli, že to nijak omezené není, tak nevím. Děkuji za radu, už fakt nevím koho se zeptat.

Potvrzení o zdanitelných příjmech . - Poradna

Potvrzení lze tisknout pro všechny zaměstnance, kteří tisk požadují (v osobních údajích zaškrtnuto požaduje potvrzení o zdanitelných příjmech) pomocí volby mzdy, roční výkazy, potvrzení o zdanitelných příjmech.

Práce v Liberci - pracujeme s lidmi | Práce Liberec

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně prodeje nemovitosti získané dědictvím. Odhad nemovitosti pro notáře za účelem dědického řízení byla určitá cena. Po ukončení dědického řízení chceme nemovitost z různých důvodů prodat a je pravděpodobné, že prodejní cena nemovitosti bude vyšší než uvedená cena v dědickém řízení. Budeme z rozdílu těchto cen platit daň, popř. jakou? Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den, mám dvě brigády na DPČ, které probíhají současně. 6. brigáda - vydělám si cca 5555 Kč hrubého a uplatňuji slevu na dani (mám podepsané prohlášení) 7. brigáda - vydělal jsem 7985 Kč - nemohu podepsal druhé prohlášení a proto mi byla odečtena záloha na daň 655 Kč Chápu správně, že si pak o těch 655 Kč mohu v daňovém přiznání požádat nazpět? Protože z první brigády, kde se mi uplatňuje sleva na dani, se mi kvůli nízkému výdělku "nevyužije" celá sleva, ale já mám právo na její plnou výši? Jsem student. Děkuji

Dobrý den, prosím o podrobnou specifikaci ř. 76 a 89 v Přiznání daně pro fyzické osoby, a to: - co do řádku 76 vyplnit a kde přesně údaj v Potvrzení o zdanitelných příjmech najít - v jakém případě napsat do řádku 76 částky ve tvaru minus, v jakém případě ji napsat plus a kdy nulu - co do řádku 89 vyplnit a kde přesně údaj v Potvrzení o zdanitelných příjmech najít - v jakém případě napsat do řádku 89 částky ve tvaru minus, v jakém případě ji napsat plus - odečítá se od řádku 89 něco? například Doplatek ze zúčtování (paragraf 85d odst. 8 zákona) a v jakém případě může být tento řádek roven nule? Děkuji za ochotu.

Příloha číslo 6 zobrazí průměrnou hrubou mzdu a průměrnou čistou mzdu, tuto přílohu zaměstnavatel tiskne jen na žádost zaměstnance, není součástí zápočtového listu a je oddělena na samostatném listě

Setkala jsem se s něčím podobným u firmy co šla do likvidace. Udělali jsme to podle výplatních pásek a na FÚ si to ten poplatník nějak obhájil. Více nevím, už se nevrátil tak mu to asi prošlo..

ISSN 6768-7767. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Pení vydává společnost Partners media, .
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Potvrzení se vydává při ukončení zaměstnání nebo po skončení zdaňovacího období. Slouží k ročnímu zúčtování daní u posledního plátce mzdy, případě jako podklad k výpočtu a příloha k daňovému přiznání. Plátce daně vystaví v souladu s § 88j odst. 8 zákona o daních z příjmů na žádost poplatníka za období, za které byla vyplácena nebo zúčtována mzda, nejpozději do deseti dnů od podání žádosti doklad o souhrnných údajích uvedených ve mzdovém listě, které jsou rozhodné pro výpočet základu daně, daně, záloh a pro poskytnutí slevy na dani podle § 85ba zákona o daních z příjmů a daňového zvýhodnění. Kopii vystaveného dokladu plátce uschová.

«Potvrzení o zdanitelných příjmech 2014» - obrázky. Další obrázky «Potvrzení o zdanitelných příjmech 2014».