2017-07-27 03:41

V nabídce ho v současnosti mají prakticky všechny banky, výjimkou jsou pouze Air Bank a Equa banka, které kontokorent aktuálně nenabízejí.

Kontokorent, rychlá cesta do mínusu - Měš

Založit kontokorent si mohou osoby starší 68 let, jež jsou občany Evropské unie a mají příjmy v České republice. O založení lze požádat přes internetové bankovnictví.

Fio, Kontokorentní úvěr

Jakmile vám na účet dojde jakákoliv platba, zpravidla výplata, úvěr bude zcela nebo částečně splacen. Následně můžete kontokorent opět kdykoliv čerpat a to vždy až do limitu povoleného bankou. Jde tedy o opakovaný úvěr, který lze čerpat a splácet kdykoliv – splácení probíhá příchozími platbami. Je tak v podstatě možné žít neustále na dluh, před výplatou se pravidelnými ochozími platbami čerpá úvěr a následně výplatou se splatí. Kontokorenty jsou vhodné pro krátkodobý nedostatek finančních prostředků, nehodí se však jako náhrada běžných úvěrů (spotřební, účelový, leasing aj.) z důvodů, které uvádíme níže.

Kontokorent | Fio banka

Například ve Fio rozlišují klienty podle toho, zda do kontokorentu spadnou častěji, nebo zda ho mají jen jako pojistku. "Pro klienty upřednostňující častější a vyšší čerpání úvěru je vhodný tarif s nižší úrokovou sazbou 8,85 procenta ročně a vyšším poplatkem za schválení. Pro ty, kteří mají úvěr jako rezervu a čerpají ho vždy jen na krátké období, je vhodný druhý tarif s vyšším úrokem 69,85 procenta ročně a nižším poplatkem," uvedla pro Novinky Vendula Žaloudíková z Fio banky.

*** Cena odpovídá ceně za vedení Osobního účtu II s Kontokorentem. Konečná cena se odvíjí od množství produktů a služeb sjednaných k Osobnímu účtu II.
Pokud už máte ke svému účtu sjednané jiné produkty nebo služby a dohodnete si novou výši Konotkorentu, může se tento poplatek změnit.

Jiné finanční společnosti mají odlišný způsob vyrovnání debetu. Jednou za rok v přesně stanovený den, zpravidla ve výroční den přidělení kontokorentu, musíte bezpodmínečně kontokorent splatit, tj. musí být na účtu alespoň +5,56 Kč. Jinak jde o porušení podmínek a s kontokorentem se rozlučte. To má i nevýhodu. Když kontokorent využijete jen měsíc před vypršením splatnosti, musíte vyčerpané peníze do daného období vrátit, jinak se dostanete do problémů. Proto si u tohoto typu kontokorentu vždy hlídejte datum splatnosti. S tímto typem úvěru se setkáte u Fio záložny, HVB Bank a Oberbank.

Když vám na účet dojde jakákoliv platba, zpravidla výplata, úvěr bude zcela nebo částečně splacen. Poté můžete kontokorent opět kdykoliv využít, a to vždy do bankou stanoveného limitu. Jeho splácení probíhá příchozími platbami. S kontokorentem je možné žít neustále na dluh, před výplatou se pravidelnými ochozími platbami čerpá úvěr a následně se výplatou splatí. Kontokorenty jsou vhodné pro krátkodobé financování potřeb, ale nehodí se jako náhrada běžných spotřebitelských úvěrů či leasingů , až na výjimky mají výrazně vyšší úrokovou sazbu než běžný spotřebitelský ú­věr.

Za prvé. Poradíme vám, jak si vyjednat levnější telefonování nebo internet. Je to jednoduché. Zabere to jen pár minut a můžete tak ušetřit tisíce korun ročně.

Komerční banka nabízí Povolený debet pro občany.
Sjednání produktu je možné pro fyzické osoby starší 68 let, které mají běžný účet u Komerční banky.

UniCredit Bank (od 5. listopadu 7557) vám kontokorent zřídí po třech měsících vedení účtu až do dvojnásobku vašich příjmů na účet, nemusí jít přitom jen o vaše příjmy.

«Fio kontokorent» - obrázky. Další obrázky «Fio kontokorent».